online 

online 

ЯК ВІДКРИТИ БЛАГОДІЙНУ ЧИ ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ?

ЯК ВІДКРИТИ БЛАГОДІЙНУ ЧИ ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ?

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про благодійну діяльність та благодійні організації" визначає такі види благодійних організацій:

- Благодійне товариство: створено не менше ніж двома засновниками та діє на підставі статуту.

- Благодійна установа: установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та/або доходів від таких активів. Установчий акт благодійної установи може міститися в заповіті. Засновник або засновники благодійної установи не беруть участі в управлінні благодійною установою. Благодійна установа діє на підставі установчого акта.

- Благодійний фонд: діє на підставі статуту, має учасників та управляється учасниками, які не зобов’язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності.  Благодійний фонд може бути створено одним чи кількома засновниками. Активи благодійного фонду можуть формуватися учасниками та/або іншими благодійниками.

Щоб почати процес створення потрібно:

- створити назву;

- розробити мету та напрямки діяльності;

- розробити структуру керівних органів;

- підготувати установчий документ;

- скласти Протокол/Рішення засновників;

- заповнити заяву для реєстрації організації.

     Однак, щоб благодійна організація отримала статус неприбутковості, потрібно в установчому документів зазначити певні обов’язкові положення: установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб; установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення); використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

   Наша команда, яка здійснює підтримку багатьом благодійним та громадським організаціям, допоможе не лише у реєстрації такої організації, а й допоможе побудувати правові рамки для зрозумілого функціонування організації на території України.

  Для реєстрації Вам достатньо звернутися до нас та надати наступну інформацію:

- бажану назву та місцезнаходження;

- мету та напрямки діяльності;

- обрати виконавчий орган (Директор, Президент, Правління, Президія тощо);

- надати копії паспортів засновників та керівника;

- надати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків (ІПН) керівника та його засновників;

- структуру керівних органів;

- контактні дані засновників та керівника, електронна пошта організації.

   Ми допоможемо у визначенні цілей та напрямків діяльності організації, перевіримо щодо схожих назв, підготуємо установчий документ, складемо протокол, заяву про реєстрацію та подамо документи на державну реєстрацію.

       Реєстрація громадської організації (ГО) є важливим кроком на шляху до досягнення соціальних та громадських цілей. Дотримуючись вимог законодавства та правил, ГО може стати потужним інструментом позитивних змін у суспільстві.

    Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як:

- Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

- Громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

   Для реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи подаються наступні документи:

- заява щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування;

-заяву про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими згідно із законодавством, за бажанням заявника;

- документ, який підтверджує створення громадської організації (протокол);

- відомості про керівні органи громадської організації (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадську організацію для здійснення реєстраційних дій (ім'я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку);

- установчий документ;

- реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах;- документ про сплату адміністративного збору (0,1 мінімальної заробітної плати).

                                                     ~ barrister's office MK ~