Адвокат по розподілу майна подружжя (сімейний адвокат) приймає участь як у добровільному розподілу майна так і в судовому порядку, здійснює переговори із усіма учасниками спірної ситуації. При добровільному порядку адвокат здійснює підготовку та супровід нотаріального посвідчення договору про поділ майна. Судовий порядок по розподілу майна здійснюється, коли подружжю не вдалось домовилось щодо мирного розподілення накопичених спільних благ. Адвокат по розподілу майна підготує позову заяву до суду та збере необхідні документи, здійснить представництво в суді і підтримку при виконанні судового рішення.
- подружжя добровільно розділяє майно та укладає договір про поділ майна подружжя;- в разі якщо один із подружжя не згоден здійснювати поділ майна; - є потреба у визначенні та отриманні компенсації за долю у спільному майні;- один із подружжя має намір змінити розмір частки у спільно накопичених благах;- необхідний розрахунок і отримання компенсації за частку у спільному майні подружжя;- необхідно визнати особисте право власності на певне майно;- подружжя має спільні боргові зобов’язання і їх потрібно розділити;- необхідний розшук майна, яке один із подружжя намагається приховати, щоб уникнути поділу.
● копія свідоцтва про шлюб,● копія Вашого паспорта (1, 2 сторінка, відмітка про реєстрацію),● копія Вашого реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП),● за наявності копії документів іншого чоловіка (паспорт, РНОКПП),● копія свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу;● правовстановлюючі документи на спільне майно, ● в залежності від кожної індивідуальної ситуації клієнта: зібрати всі документи чи будь-яку інформацію щодо спільного майна: депозит в банку, чеки на оплату іпотеки, боргові розписки, доходи подружжя, назви підприємств, де один із подружжя є учасником тощо.
Скористайтеся формою нижче або залиште заявку за вказаним телефоном, щоб отримати якісну консультацію і повний юридичний супровід адвоката по розподілу майна.
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить останнім на праві спільної сумісної власності, тобто 50/50, якщо це майно не є особистою власністю одного із подружжя та/або якщо одна із сторін не доведене протилежне. До такого майна відноситься: будь-яке майно, заробітна плата, пенсія, стипендія; гроші, гонорар, виграш, які були одержані за договором, який було укладено одним із подружжя в інтересах сім’ї; речі для професійних занять, придбані за час шлюбу для одного з подружжя; борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями, що виникли в інтересах сім'ї.
Незалежно від розірвання шлюбу, подружжя має право на поділ спільного майна. Однак, після розірвання шлюбу, починає діяти строк позовної давності, який становить 3 роки.
Подружжя, в разі відсутності шлюбного договору, можуть вирішити це добровільно або звернутись в суд. - Добровільний порядок передбачає собою укладення відповідного договору про поділ майна подружжя, який посвідчується нотаріально. - Судовий порядок відбувається, коли подружжя не може домовитись про склад чи порядок поділу спільного майна, або коли один із подружжя приховує майно, яке було набуте під час шлюбу тощо.
При зверненні до суду про поділ майна, суд може відступити від засади рівності часток подружжя, якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї. Якщо з позивачем проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування (ст. 70 Сімейного кодексу України). Обов'язок щодо доведення даних обставин покладається на особу, яка ініціює питання про збільшення частки у спільному сумісному майні подружжя. Таким чином, при зверненні до суду, необхідно надати докази, що підтверджують факт усунення відповідача протягом тривалого часу від виконання своїх обов'язків з утримання, догляду, лікування неповнолітніх дітей, від обов'язку матеріального забезпечення сім'ї; в тому числі наявність факту приховування спільного майна, витрачання коштів на речі чи розваги, які погіршували матеріальний стан сім’ї тощо. Такими доказами можуть бути будь-які докази: допит свідків, також фото/відео, будь-які письмові докази: купівля, знищення/пошкодження майна, витрати на азартні ігри тощо.
Звісно, коли стосунки між подружжям припиняються, то жити спільно, чи користуватись спільним майном, яке належить 50/50 є неможливим. Чинне законодавство пропонує два варіанти: - Компенсувати другому подружжю належну йому частку у спільному майні за рахунок іншого з подружжя, з подальшим припиненням права власності на цю частку ( ст. 71 Сімейного кодексу України).- Поділити неподільну річ шляхом виділення її у власність відповідача та стягнення з нього грошової компенсації замість частки позивача у праві спільної сумісної власності на цю річ (ст.ст. 364, 365 Цивільного кодексу України) Отже, якщо один із подружжя бажає за собою залишити право власності на нерухоме/рухоме майно повноцінно та припинити право відповідача на частку у спільній власності, то в даному випадку потрібна згода іншого подружжя на компенсацію та внести на депозитний рахунок суду грошові кошти, які відповідають цій частці. Якщо позивач просить поділити майно шляхом виділу її у власніть відповідача та стягнення з останнього грошової компенсації, замість його частки то згода відповідача та внесення грошових коштів на депозитний рахунок не потрібні.
Спочатку, необхідно встановити:- перелік спільного нажитого майна, наявного на час припинення шлюбних відносин, - визначити час придбання майна та джерело коштів на його придбання. Позовна заява про розподіл майна подружжя подається до суду з наступними документами: копії паспортів та РНОКПП сторін; документи на майно; свідоцтво або рішення суду про розлучення; квитанція про сплату судового збору. Даний перелік не є виключним.
Адвокат по розподілу майна подружжя, швидко надасть правову консультацію щодо інтересів свого клієнта по розподілу майна, запропонує ефективний спосіб захисту для клієнта, визначить стратегію захисту в суді, підготує позовну заяву про поділ майна, витребує необхідні документи, замовить експертну оцінку майна та здійснить подання необхідного пакету документів до суду. Вчасне звернення до професійного сімейного адвоката є запорукою успіху та швидкий захист Ваших прав.
barrister's office MK
Зв'яжіться з нами
Звертайтеся до нас будь-яким зручним способом.
barrister_mk
Робочі години